Pôsobím na celom Slovensku!
sk

Usporadúvate stužkovú či imatrikuláciu?

Organizujete stužkovú, prípadne imatrikuláciu? Alebo ste študent a potrebujete vedieť, aký program sa na takej stužkovej či imatrikulácii robí? Čítajte ďalej.

Oslava príchodu alebo odchodu študentov zo školy je jedným z nezabudnuteľných zážitkov pre každého študenta či rodiča. Treba mať však na pamäti, že tento deň sa organizuje niekoľko mesiacov dopredu, aby ste si boli istý, že Vám niekto nevezme Váš obľúbený termín alebo miesto. Miesto sa zväčša vyberá v blízkej dostupnosti od školy, prípadne také, kde už máte dobré referencie od starších ročníkov, vzhľadom na veľkosť miestnosti alebo dostupnosť MHD, prípadne taxi. Samozrejmosťou je aj výber vhodného jedla - nezabudnúť na alternatívnu stravu - a nápojov, a či je v cateringu zahrnutá aj obsluha a do akej hodiny. Nasledujú tradičné veci ako návrh a kúpa oznamiek, vybratie dizajnovaných pohárov s vašimi menami a školským rokom, kúpa stužiek pre študentov a stúh pre učiteľov, pozvánky pre učiteľov. 

Celý priebeh by mal zaznamenávať dobrý fotograf, kameraman a večerom by Vás mal sprevádzať DJ. Správny DJ na stužkovú či imatrikuláciu by mal mať výkonnú aparatúru, nakoľko sa predpokladá počet hostí väčší ako 100 a aj s väčšou sálou. Svetelná technika by mala pokryť celý parket. Mnohí dnes tiež preferujú dekoratívne nasvietenie sály a stien, prípadne parostroje, dymostroje či bublinkovače pre doladenie tej správnej atmosféry. DJ Vás bude sprevádzať celým večerom - či budete potrebovať extra moderátora je otázne vzhľadom na zbytočný ďalší náklad navyše. DJ by mal odmoderovať aj program. Program je dôležitý, preto je vhodné si zopakovať, čo by na ňom nemalo chýbať. Vedúci triedy po dohode s ostatnými z triedy si zvolí pesničku pre nástup, ďalej program pokračuje príhovormi, šerpovaním, príhovorom riaditeľky, triednej/ho učiteľa, stužkovaním, spievaním hymny študentov Gaudeamus igitur, odovzdaním kytice a príhovorom zástupcu rodičov. DJ uvedie prvý tanec s rodičmi a následne s učiteľmi. Nasleduje spoločná večera a po nej pripravený program od študentov (scénky). Je vhodné si preveriť pripojenie externých zariadení, ako napr. notebooky k dataprojektorom, nakoľko sa často stáva, že notebook a dataprojektor nemajú rovnaké vstupy a výstupy, ak by ste chceli premietať fotografie alebo video na plátne. 

Potom už nasleduje vytúžená chvíľa, kedy si všetci študenti, učitelia aj rodičia môžu zatancovať na najväčšie hity všetkých čias z domácej aj zahraničnej scény, tzv. oldies alebo hity súčasných hitparád. Netreba zabudnúť aj na fanúšikov rocku a funky alebo hlavne pre dievčatá populárne latino a R&B.

Je toho naozaj dosť, preto si celý program vieme prejsť či už osobne, telefonicky, ale aj videohovorom napríklad cez WhatsApp, Messenger, či FaceTime. Ak nemáte ešte presnú predstavu, viem Vám odporučiť to najlepšie z mnohoročných skúseností ostatných spokojných študentov a ich učiteľov. Váš veľký deň sa nezadržateľne blíži, preto ma neváhajte kontaktovať a ja Vám pripravím nezáväznú cenovú ponuku.

Stále Vám niečo k tomu chýba? Nazrite do rozšíreného balíka služieb